Parapety drewniane, betonowe czy plastikowe?

Architektura
Parapety drewniane, betonowe czy plastikowe?
211

Views

Wybór między odpowiednim rodzajem parapetu jest niezwykle ważny z dwóch powodów. Przede wszystkim ze względów estetycznych, zwłaszcza gdy chodzi o parapety wewnętrzne, wystawione na bezpośredni widok i będące elementem aranżacji całego pokoju. Drugim powodem jest ich wytrzymałość na warunki zewnętrzne, w tym atmosferyczne, która decyduje o tym, ile czasu dany parapet wytrzyma.
Kupuje, ale na co zwrócić uwagę?

Niestety nawet parapety zewnętrzne rządzą się własnymi prawami i podczas ich wyboru trzeba zwrócić uwagę na szereg różnorodnych czynników. Te plastikowe mogą pękać przy niskich temperaturach, drewniane ulegać spróchnieniu lub gniciu, betonowe zaś w żaden sposób nie komponują się z resztą domowej konstrukcji.
Co jest odporne tak jak meble ogrodowe?

Wybierając parapet zewnętrzny trzeba się kierować podobnymi wytycznymi jak wtedy, gdy kupuje się meble ogrodowe -szukać produktu odpornego na silne zmiany temperatur, różnorodne warunki pogodowe czy ewentualne zniszczenia mechaniczne. Warto też zachować pewną dozę dobrego gustu i wybrać taki parapet, który będzie pasował do okien.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(100 votes)