Okucia do szkła

Budownictwo
Okucia do szkła
306

Views

okucia-do-szkla-8Szklane drzwi są coraz częstszym rozwiązaniem, które wykorzystuje się nie tylko w pomieszczeniach biurowych i pomieszczeniach użyteczności publicznej, ale również w mieszkaniach prywatnych. Największą zaletą szklanych drzwi jest łatwość montażu, duża szczelność oraz możliwość zatrzaskiwania i zamykania. Do zamontowania drzwi szklanych konieczne są specjalne ościeżnice oraz komplety okuć.

Okucia do szkła dostępne są w wielu różnych kolorach. W Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się okucia srebrne oraz okucia ze stali nierdzewnej. W nowoczesnym budownictwie coraz więcej uwagi zwraca się na drzwi oraz okna, a dokładniej mówiąc na ich wygląd. W Polsce z roku na rok wzrasta zainteresowanie krytymi okuciami, które zwane są potocznie okuciami chowanymi. Są to przeważnie tradycyjne zawiasy i zwykłe okucia uchylno-rozwierane.

Nowoczesne i eleganckie szklane drzwi mogą być nie tylko bardzo praktycznym rozwiązaniem, ale co najważniejsze mają również funkcje dekoracyjne. Osoby, które chcą zaskoczyć swoich sąsiadów i znajomych powinny zainwestować właśnie w szklane drzwi, które mają oryginalne i nietuzinkowe okucia do szkła. Kryte okucia są niewidoczne po zamknięciu drzwi, dlatego też doskonale sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach o bardzo niewielkim metrażu. Pamiętać należy również i o tym, że okucia mają ogromny wpływ na szczelność drzwi.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(182 votes)