Jak dobrać organizer do komody?

Mieszkania i Domy
Jak dobrać organizer do komody?
149

Views

W celu optymalnego wykorzystania przestrzeni wewnątrz nowych mebli, warto zakupić organizer. Jego przeznaczeniem jest podział wielkiej powierzchni szuflady na mniejsze “pudełka”. To sprytny patent na organizację przestrzeni w szufladzie i utrzymywanie w niej nienagannego porządku! Organizery występują jednak w bardzo szerokim asortymencie rozmiarów i kształtów. Jak nie zwariować dopasowując przegródki do komody?

Zanim zakupisz cokolwiek do wnętrza komody, najpierw musisz mieć ten właśnie mebel i znać dokładne wymiary pojedynczych szuflad: długość, szerokość, głębokość oraz wysokość. Z kartką z wymiarami w ręku można udać się do sklepu z meblami i akcesoriami lub znaleźć idealny produkt w sieci.

Następnie określ dokładnie, co chcesz trzymać w komodzie. Czy będą to szminki i cienie do powiek, czy może bielizna, koszulki lub ubrania dziecięce? Idealnie byłoby kupić organizer przeznaczony dokładnie do swojego zadania, na przykład do przechowywania kolekcji lakierów do paznokci lub szminek. Jeśli komoda ma służyć przechowywaniu ubrań, czasem wystarczy jej wnętrze podzielić na dwie lub cztery części i tym sposobem zyskuje się przegródki doskonałe do przechowywania koszulek lub dziecięcych ubranek – mają one wtedy odpowiednio niewielkie rozmiary, więc łatwiej jest składać ubrania, sortować je i utrzymywać porządek w całej komodzie.

Ważnym aspektem będzie też wysokość organizera. Jeśli komoda ma wysokie szuflady, wtedy warto pomyśleć o wyższych przegródkach. Dobrym pomysłem są specjalne przekładki do wnętrz szuflad, które użytkownik może w dowolny sposób modyfikować, dodając kolejne przegródki, odejmując je lub zmieniając ich ułożenie względem szuflady.

Utrzymanie porządku w garderobie czy w łazienkowej szufladzie jest nie lada wyzwaniem. Ważne jest dokładne posegregowanie poszczególnych elementów i włożenie ich do odpowiedniego miejsca wewnątrz szuflady przeznaczonej do przechowywania tego typu rzeczy. Jeśli zrobi się to używając specjalnych pudełek lub przegródek – utrzymanie porządku będzie dużo łatwiejsze!

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(26 votes)