Zalety okien z drewna

Mieszkania i Domy
Zalety okien z drewna
11

Views

Okna to bardzo ważny element każdego domu. To przez nie do pomieszczeń dociera cenne światło słoneczne. A także stanowią skuteczną barierę przed zimnem i hałasem. W takim dobrze nasłonecznionym, ciepłym i wyciszonym domu mieszka się wygodnie, ale dodatkowo przyjemniej, kiedy dom spełnia również funkcję estetyczną. Okna z drewna to najpiękniejsza ozdoba budynku.

Drewno to szlachetny surowiec, odznaczający się naturalnym pięknem i cennymi właściwościami. Wszystko to czyni z niego doskonały materiał do produkcji okien. Okna z drewna charakteryzują się bardzo wysokimi współczynnikami izolacyjności termicznej. Oznacza to, że okna drewniane skutecznie chronią przed utratą ciepła w domu, pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu, zatem są energooszczędne. Zamontowane w domu okna drewniane, to również ochrona środowiska. Energooszczędność okien zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie budynku, a zatem ogranicza się emisja zanieczyszczeń. Okna z drewna zapewniają również lepszy komfort mieszkania poprzez swoje właściwości wyciszające. Dobra izolacja akustyczna jest doceniana szczególnie przez mieszkańców dużych miast, gdzie hałas potrafi skutecznie uprzykrzać życie. Natomiast w domu dobrze wyciszonym, gdzie są zamontowane okna drewniane łatwiej o relaks, wypoczynek i spokojny sen w nocy. Okna drewniane wyposażone są w specjalne mikrootwory, które zapewniają prawidłową wymianę powietrza, chroniąc dom przed pojawieniem się wilgoci i chorobotwórczej pleśni.

Odpowiednio usytuowane i o właściwych wymiarach okna drewniane zapewniają optymalne oświetlenie i energooszczędność. Okna z drewna powinny być rozmieszczone względem kierunków świata. Okna drewniane po stronie południowej lub zachodniej powinny być duże. Dzięki nim dom będzie pięknie rozświetlony, nasłoneczniony i ogrzany przez przenikające promienie słoneczne. Po stronie północnej domu, lepiej sprawdzą się okna z drewna o małej powierzchni. Zapobiegnie to stratom energii cieplnej. W kuchni idealnym rozwiązaniem są okna o kształcie panoramicznym, usytuowane nisko nad blatem. Takie okno stanowi dodatkowe źródło światła.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(18 votes)