Właściwości granitu

Budownictwo i Remonty
Właściwości granitu
14

Views

Granit jest skałą zwięzłą, twardą, odporną na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, mróz, wiatr i wysoką temperaturę. Cechuje go bardzo mała nasiąkliwość i porowatość i bardzo duża wytrzymałość na ściskanie i mała porowatość. Mimo dużej twardości daje się łatwo obrabiać mechanicznie i maszynowo. Daje się bardzo łatwo szlifować i polerować, przy czym po polerowaniu bardzo długo zachowuje trwały połysk. Dzięki swoim właściwością technicznym i dekoracyjnym granit znajduje bardzo szerokie zastosowanie:

w budownictwie monumentalnym i w obiektach użyteczności publicznej – głównie jako posadzki, okładziny oraz parapety zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.
w zastosowaniach domowych – głównie jako parapet i blaty. Doskonale również spełnia swoje zadanie jako posadzki i schody w postaci płytek granitowych. Dzięki swoim właściwością granit jest o praktycznie niezniszczalny w stosunku do innych materiałów. Szczególnie należy podkreślić niepalność granitu i ogólna odporność na wysokie temperatury.
nagrobki, tablice – dzięki swoim właściwością, dużej ilości kolorów i stosunkowo łatwej obróbce, granit doskonale nadaje się do produkcji wszelkich nagrobków i tablic w najbardziej wymyślnych kształtach, łatwo poddaje się grawerowaniu. Trwałość nagrobków granitowych jest wielokrotnie wyższa niż nagrobków z popularnego lastryka w każdych warunkach atmosferycznych.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(17 votes)