Tanie mieszkania deweloperskie w Poznaniu – 4200 zł/ m netto

Budownictwo i Remonty
Tanie mieszkania deweloperskie w Poznaniu – 4200 zł/ m netto
7

Views

W Poznaniu powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa z bardzo konkurencyjnymi cenami mieszkań – 4200 zł netto za metr kwadratowy (niecałe 4500 zł/ m2 brutto). Tak niskich cen nie widzieliśmy już od dawna i są to w tej chwili najtańsze mieszkania deweloperskie w Poznaniu.

Na dodatek nowy blok powstanie w atrakcyjnej lokalizacji – na poznańskim Piątkowie. Na miejscu jest już cała infrastruktura osiedlowa: sklepy, szkoły, komunikacja miejska (dobry dojazd do centrum).

Inwestycja realizowana jest przez Bauder Inwestments Sp. z o.o. Niestety o firmie wiem niewiele, a prawdę mówiąc nigdy o niej nie słyszałam. Na stronie internetowej firmy znajdziemy informację, że firma istnieje od 2004 roku, ale nie ma informacji o zrealizowanych wcześniej inwestycjach. Bauder nie jest też członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Opis inwestycji:

budynek będzie zlokalizowany u zbiegu ulic Wojciechowskiego i Kurpińskiego
wysoki, 13 piętrowy blok z mieszkaniami 1, 2 i 3-pokojowymi
wszystkie mieszkania z balkonem
dwupoziomowe mieszkania z tarasami na ostatnim piętrze
parking podziemny
termin realizacji: rok 2012

W tej chwili sporo mieszkań jest już zarezerwowanych (szczególnie tych o mniejszym metrażu), ale można jeszcze wybrać coś dla siebie. Np. jest jeszcze dostępne mieszkanie 46,3 m2 na 9 piętrze – 2 pokoje z aneksem kuchennym za niecałe 210 000 zł brutto.

Niewątpliwym plusem tej inwestycji jest niska cena m2. Mieszkania z pewnością szybko się sprzedadzą. Oznacza to, że jeśli chcemy kupić tu mieszkanie musimy zaryzykować kupno “dziury w ziemi”. Moim zdaniem wiąże się to z pewnym ryzykiem, gdyż deweloper jest nieznany.

Mam jednak nadzieję, że inwestycji w podobnych cenach będzie przybywać na poznańskim rynku mieszkaniowym, ponieważ jak widać opłaca się budować za te pieniądze. Po cichu liczę też na spadek cen na rynku wtórnym w okolicznych blokach z wielkiej płyty.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(20 votes)