Sztuka gotowania – dlaczego warto?

Kuchnia
Sztuka gotowania – dlaczego warto?
3

Views

XXI wiek niesie ze sobą wiele zmian w codziennym życiu dla każdego człowieka. Coraz więcej obowiązków i pogoń za sukcesem nie pozwalają nam odpowiednio celebrować życia rodzinnego. Chcąc zachować resztki wspólnie spędzanego czasu korzystamy z gotowych produktów zakupionych (często w biegu) w sklepie, by jeszcze zdążyć utulić pociechę przed snem czy porozmawiać ze współmałżonkiem. Korzystanie z gotowej, wysoko przetworzonej żywości, negatywnie odbija się na naszym zdrowiu i wyglądzie. Dlatego mimo wszystko warto jednak znaleźć chwilę czasu, by móc zatrzymać się na moment i zastanowić nad tym co i w jaki sposób spożywamy… W myśl zasady: „jesteś tym, co jesz”.

Warto zacząć zmieniać swój sposób odżywiania od małych kroczków. Nie trzeba od razu porywać się na gotowanie kilkudaniowego posiłku dla całej rodziny – wystarczy zacząć od przygotowania zdrowego śniadania do pracy czy posiłku dla dziecka. Takiego zdrowego, opierającego na sezonowych produktach, na przykład na warzywach i owocach. Przykładowo: zamiast zabrać ze sobą słodkiego batonika, następnym razem sprawdź, czy równie smaczne i pożywne będzie jabłko i banan. To mały krok, ale może wiele zmienić – od zmniejszenia spożywania cukru, po finansowe oszczędności kamerki erotyczne.

Warto spojrzeć też na innych. Kupując drogie i nikomu niepotrzebne prezenty z pewnością nikogo nie zaskoczymy… A gdyby tak zmienić zwyczaj upominkowy? Gdyby tak przykładowo podarować ukochanej osobie własnoręcznie przygotowane ciasto, ciasteczka lub tort urodzinowy? Taki domowy wypiek przygotowany z naturalnych składników na pewno zasmakuje każdemu. Istnieje wiele prostych przepisów, które nie wymagają specjalnej wiedzy kulinarnej. Z okazji Świąt nie musimy wykosztowywać się na drogie prezenty – można po prostu przygotować worek słodkich wypieków, jak na przykład pięknie udekorowanych pierników, ciastek owsianych czy własnoręcznie zrobionych pralinek. Można też przygotować banalny sernik typu „na zimno”. Własnoręcznie przygotowany prezent będzie zdecydowanie więcej znaczył dla obdarowanej osoby, niż wyszukana (i nie oszukujmy się – często zbędna) rzecz zakupiona w sklepie, ponieważ poświęciliśmy bardzo cenny czas na jej przygotowanie, specjalnie dla drugiego człowieka.

Odrobina zmian w naszym życiu z pewnością przyniesie wiele radości. Teraz przecież każdy ma tak wiele stresów… Można spróbować wyciszyć się przy eksperymentowaniu w kuchni. Można również zaprosić znajomych na wspólne gotowanie albo obdarować kogoś własnoręcznie przygotowanymi wypiekami. Przecież każdy jest przeszczęśliwy, gdy ukochana babcia podaruje nam miskę pierogów czy blachę ciasta. Spróbujmy zmienić nasze przyzwyczajenia żywieniowe, a przy okazji postarajmy się nieść radość bliskim…

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(4 votes)