Jakie wybrać meble do kuchni?

Kuchnia
Jakie wybrać meble do kuchni?
4

Views

Kuchnia to serce domu. Bez względu na to, czy kaczkę po staropolsku przyrządza w niej sam Makłowicz, czy może pani Kowalska lepi właśnie ruskie pierogi, wnętrze kuchni powinno być tak samo funkcjonalne. Chociaż gusta tej dwójki mogą się różnić w kwestii kolorów frontów szafek i kształtu uchwytów szuflad, bez wątpienia łączy ich jedno – chęć posiadania dobrze zorganizowanego wnętrza.

Warto pamiętać, że funkcjonalność nie wyklucza walorów estetycznych, a wręcz przeciwnie – może swobodnie się z nimi łączyć, tworząc niezwykle ciekawe kombinacje. Zwykło się mówić, że potrawy jemy także oczami. Podobnie jest z wnętrzami – z kuchnią w szczególności, bo to właśnie w niej spędzamy sporo czasu, przygotowując jedzenie dla całej rodziny. Optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni i zadbanie o przyjemne wykończenie zamówionych mebli kuchennych, stwarza doskonałe warunki do wspólnego gotowania i biesiadowania. Przyrządzanie posiłków to nie tyle praca, ile proces, a optymalne rozmieszczenie kuchennego wyposażenia powinno go maksymalnie ułatwiać.

Priorytetem w trakcie urządzania kuchni wydaje się prawidłowe i funkcjonalne ułożenie poszczególnych elementów meblowych oraz rozmieszczenie posiadanych i planowanych sprzętów AGD. Swobodne poruszanie się w kuchni jest niezwykle ważne, by w trakcie wędrówki od lodówki do zlewozmywaka, nie nadziać się na wystający złowieszczo kant stołu. Bezproblemowy dostęp do sprzętów, osiągnięty przez racjonalny układ mebli, może ograniczyć liczbę siniaków, a o to przecież też nam chodzi.

Gotowe meble kuchenne, jakie możemy wybrać z szerokiej gamy mebli dostępnych w salonie producenta, niekoniecznie muszą pasować swoimi gabarytami do wnętrza naszej własnej kuchni. Jeśli jest ona duża, sprawa doboru odpowiedniego kompletu wydaje się jedynie kwestią czasu. Przy niewielkim metrażu oraz problematycznym kształcie kuchni – na przykład zbyt wąskim w stosunku do długości, doskonałym rozwiązaniem stają się meble na wymiar.

W tym miejscu do akcji wkraczają specjaliści, dla których nasz duży problem z małą kuchnią jest tylko drobną przeszkodą na drodze do uzyskania świetnego rezultatu – zgrabnej i przyjaznej przestrzeni. Warto pamiętać, że mebli kuchennych nie wymienia się często, służą nam latami, dlatego ich wybór powinien być przemyślany. Osoba zajmująca się na co dzień projektowaniem kuchni, posiada rozległą wiedzę i umiejętności skutecznego planowania przestrzennego. Po wysłuchaniu listy naszych życzeń i oczekiwań doradzi najlepsze dla nas rozwiązanie.

Korzyści płynące ze współpracy z fachowcem są nieocenione – mamy niepowtarzalną kuchnię, dopasowaną do indywidualnych predyspozycji, a co najważniejsze, mieliśmy swój udział w całym akcie twórczym. Teraz każdy przedmiot znajdzie swoje miejsce, a gotowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze!

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(5 votes)