Jak kupować tonery i kartridże

Mieszkania i Domy
Jak kupować tonery i kartridże
14

Views

Kończący się toner w drukarce laserowej lub tusz w drukarce atramentowej to sytuacja mało przyjemna, ale nieuchronna. Wyjęcie tonera, kilkukrotne potrząśniecie nim i wlożenie z powrotem do drukarki, umożliwi wydrukowanie kilkudziesięciu, może około stu stron, ale musimy juz myślec o zakupie nowego tonera lub tuszu.
Gdzie kupować tonery i tusze? Najpopularniejsze są hurtownie biurowe, ale materiały do drukarek są w tych firmach jednymi z setek lub tysięcy produktów, co powoduje że nie zawsze trafimy tam na personel, który będzie potrafił dobrze doradzic przy zakupie tonera lub kartridża. Dobrym rozwiązaniem są sklepy specjalizujące się tylko w materiałach eksploatacyjnych do drukarek: tonerach i tuszach, a najlepiej gdy jest to sklep internetowy co daje nam dużą szansę na dobrą cenę.
Kolejny dylemat: jakiej firmy toner lub tusz wybrać.
Mamy do wyboru:
– materiały oryginalne – bardzo wysoka jakość, bardzo duża wydajność, cena nawet 4-5 razy wyższa niż cena zamienników
– zamienniki regenerowane – dobra jakość, duża wydajność, produkowane ze zużytych przeważnie oryginalnych materiałów, ekologiczne, przystępna cena
– zamienniki 100% nowe – dobra jakość, duża wydajność, dobra cena
– oddanie tonera lub kartridża do regeneracji – dobra jakość, bardzo duża wydajność, bardzo dobra cena
Najbardziej optymalny stosunek jakości do ceny maja zamienniki. Należy jednak uważać aby były to materiały sprawdzone i dobrej jakości. Dobre sklepy internetowe ciągle monitorują jakość oferowanych produktów, co daje gwarantuję na skuteczne rozwiązanie problemu kończącego sie tonera lub tuszu.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(19 votes)