Ergonomiczne meble biurowe

Mieszkania i Domy
Ergonomiczne meble biurowe
7

Views

Ergonomiczne meble biurowe

Praca biurowo uznawana za najwygodniejszą formę zatrudnienia, jest dla wielu osób powodem występowania schorzeń zdrowotnych. Problemy z kręgosłupem, choroby oczu związane z długotrwałą pracą na komputerze a także zastoje wodne i limfatyczne obciążające kończyny dolne, to tylko niektóre z powszechnie występujących schorzeń. Jak sobie z tym radzić? W jaki sposób pracować, by nie szkodzić swojemu zdrowiu?
Ergonomiczne meble biurowe, to rozwiązanie, które może w dużym stopniu wspomóc pracownika biurowego w pracy siedzącej. Warto zwrócić uwagę na optymalny dobór krzesła w stosunku do biurka w taki sposób, by ręce mogły swobodnie spoczywać na blacie a oczy były ustawione pod odpowiednim kątem w stosunku do monitora. Fotel powinien posiadać ruchomy profil, za pomocą którego możliwe jest dopasowanie oparcia. Do kompletu można również dokupić podnóżek, który odciąży nogi i zapewni prawidłowe ich ustawienie w stosunku do ułożenia ciała na krześle.
Wymienione elementy, to zaledwie fragment góry lodowej. Dla własnego zdrowia, warto wdrożyć w system pracy zalecane przerwy, bez patrzenia w ekran, kilkuminutowe spacery i częste zmiany pozycji na stojącą.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(13 votes)