Blaski i cienie oświetlenia LED

Budownictwo i Remonty
Blaski i cienie oświetlenia LED
8

Views

Używane oświetlenie, podobnie jak wszystkie inne artykuły wyposażenia wnętrz, również podlega różnym modom. Najnowszym hitem wśród tego typu urządzeń jest oświetlenie typu LED, które najczęściej wykorzystywane jest w postaci różnego rodzaju taśm, gotowych opraw czy listw. Światło generowane przez punktory LED jest porównywalnie ciemniejsze i delikatniejsze niż żarówek tradycyjnych czy energooszczędnych. Rozmiary LED-ów są natomiast tak małe, że można je zastosować w różnego rodzaju trudno dostępnych miejsc. Jak każda nowa technologia jednakże, również oświetlenie LED i jego zastosowanie ma równą liczbę plusów i minusów.
Niesamowite właściwości LED

Oświetlenie typu LED jest jednym z najbardziej ergonomicznych typów oświetleń – punktory LED mogą być zbierane w formę bardziej tradycyjnej żarówki, której światło jest delikatne, ale wytrzymałość czasowa bardzo duża – żarówka LED może przetrwać około 20 lat intensywnego użytkowania. Również wielość form, które przyjmuje oświetlenie LED działa na jego korzyść – przy użyciu taśm można na przykład udekorować wyższe partie mebli w danym pomieszczeniu, a punkty LED mogą być montowane w wielu zakamarkach danego pomieszczenia, dając efekt delikatnego, rozproszonego światła.
Ciemna strona mocy

Oświetlenie LED ma niestety także wiele minusów, a jednym z nich jest na pewno duża wrażliwość elektryczna tego typu urządzeń. Diody LED są mało odporne na istniejące w sieci przepięcia, dlatego konieczny jest ich montaż przez zasilacze LED. Zasilacze LED są urządzeniami dość tanimi, a mogą zapewnić trwałość nowego oświetlenia.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(15 votes)