Blaski i cienie oświetlenia LED

Budownictwo i Remonty
Blaski i cienie oświetlenia LED
11

Views

Używane oświetlenie, podobnie jak wszystkie inne artykuły wyposażenia wnętrz, również podlega różnym modom. Najnowszym hitem wśród tego typu urządzeń jest oświetlenie typu LED, które najczęściej wykorzystywane jest w postaci różnego rodzaju taśm, gotowych opraw czy listw. Światło generowane przez punktory LED jest porównywalnie ciemniejsze i delikatniejsze niż żarówek tradycyjnych czy energooszczędnych. Rozmiary LED-ów są natomiast tak małe, że można je zastosować w różnego rodzaju trudno dostępnych miejsc. Jak każda nowa technologia jednakże, również oświetlenie LED i jego zastosowanie ma równą liczbę plusów i minusów.
Niesamowite właściwości LED

Oświetlenie typu LED jest jednym z najbardziej ergonomicznych typów oświetleń – punktory LED mogą być zbierane w formę bardziej tradycyjnej żarówki, której światło jest delikatne, ale wytrzymałość czasowa bardzo duża – żarówka LED może przetrwać około 20 lat intensywnego użytkowania. Również wielość form, które przyjmuje oświetlenie LED działa na jego korzyść – przy użyciu taśm można na przykład udekorować wyższe partie mebli w danym pomieszczeniu, a punkty LED mogą być montowane w wielu zakamarkach danego pomieszczenia, dając efekt delikatnego, rozproszonego światła.
Ciemna strona mocy

Oświetlenie LED ma niestety także wiele minusów, a jednym z nich jest na pewno duża wrażliwość elektryczna tego typu urządzeń. Diody LED są mało odporne na istniejące w sieci przepięcia, dlatego konieczny jest ich montaż przez zasilacze LED. Zasilacze LED są urządzeniami dość tanimi, a mogą zapewnić trwałość nowego oświetlenia.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(16 votes)