Basfoliar 36 extra dawkowanie

Budownictwo i Remonty
Basfoliar 36 extra dawkowanie
15

Views

Nawozy roślinne – podstawowe informacje

Środkiem, który w dzisiejszych czasach stosuje się przy większości upraw, jest nawóz. Jego działanie służyć ma odżywianiu gleby poprzez dostarczanie jej niezbędnych składników pokarmowych oraz poprawienie jej właściwości chemiczno-biologicznych. W ten sposób rośliny rosną szybciej, są zdrowsze i dają plony zdecydowanie lepszej jakości.

Nawóz może występować w wielu wersjach, które stosuje się w zależności od typu gleby, rodzaju uprawy, etapu jej rozwoju. Jeśli chodzi o skład, wyróżnia się nawóz mineralny, np. fosforowy, potasowy, siarkowy, magnezowy, azotowy, wapniowy. Nawóz organiczny to po prostu kompost czy obornik, zawierający elementy poprawiające wzrost rośliny i umożliwiające lepszy jej rozwój. Zwykle stosuje się go w ekouprawach.

Każdy nawóz musi być też dobrany w zależności od aktualnie występującej pory roku. Niektóre ze środków są stosowane przez cały sezon, inne tylko wiosną lub późną jesienią. Wówczas zawierają odpowiednio zwiększoną lub zmniejszoną dawkę poszczególnych mikro- lub makroelementów. Nawóz zakupić można bez problemu w każdym sklepie ogrodniczym.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(18 votes)